Töötasapinnad

Palazzo Sisusustussalong on komposiittööpindade LG Hi-Macs, Staron, Kerrock, Corian® ja Avonite valmistaja Eestis. Komposiitkivist tööpinnad sobivad köögi ja vannitoa töötasapindadeks ja valamuteks, seinakatteks, vannideks jne. Ühiskondlikes ruumides kasutatakse komposiitkive vastupidavuse tõttu teeninduslettidena ja töölaudadena. Materjalile saab anda meelepärast kuju ja erinevaid toone omavahel huvitavalt kombineerida. Komposiitkivid on loodussõbralikud, kergesti puhastatavad ja hooldatavad, kergesti ja mugavalt töödeldavad. Üks võimalusi, mida komposiitmaterjalid köögis ja vannitoas pakuvad, on pinna sisse monoliitse valamu loomine. Selliste pindade puhul on välistatud vee kahjustused tööpinna liitekohtades.

MATERJALIST

Esimene komposiitkivi Corian® on aastakümneid tagasi USA firma DuPont poolt väljatöötatud materjal keemialaborite sisustuse loomiseks. Üsna pea hakati materjali kasutama restoranide, baaride, kiirsöögikohtade, hotellide, pangasaalide jt avalike ruumide sisustuses selle suure vastupidavuse ja töötlusomaduste tõttu. Komposiitkivide koostisesse kuuluvad naturaalsed mineraalid, mida seob akrüül. Omadustelt on komposiitkivid neutraalse maitse ja lõhnaga, vastupidavad ilmamuutustele, kuumakindlad, mittepoorsed ja keemiliselt muutumatud - ei pea muretsema värvimoonutuste ega mehaaniliste kahjustuste pärast, neil on ühtlane värvus ja struktuur, ja on löögikindlad, säilitades aastaid oma välimust. Komposiitkivid on loodussõbralikud, kergesti puhastatavad ja hooldatavad, kergesti ja mugavalt töödeldavad. Neid on hõlpsalt võimalik kombineerida iga teise materjalidega. Materjalil on loodusliku marmori või graniidi välimus, kuid erinevalt kivist on ta käe all soe ja meeldiv katsuda.

KASUTUSVIISID

LG Hi-Macs, Staron, Kerrock, Corian® ja Avonite sobivad interjöörikujunduses suurepäraselt: * köögi töötasapindadeks ja valamuteks; * vannitoa tasapindadeks; * riiuliteks; * seinakatteks; * vannideks jne. Kasutamisvõimalusi on lõputult, kuna materjalile saab anda meelepärast kuju ja erinevaid toone omavahel huvitavalt kombineerida.Üks unkaalseid võimalusi, mida komposiitmaterjalid köögis ja vannitoas pakuvad, on pinna sisse monoliitse valamu loomine, kuna materjal on liimide ja kuumtöötlusega vormitav. Selliste pindade puhul on välistatud vee kahjustused tööpinna liitekohtades. On võimalik valida lõppviimistluse astet – kas pind poleeritakse läikima või jäetakse matiks.

TÖÖTLUS

Materjali plaat on 12 mm paksune ja selle standardmõõt on 3600 x 760 mm. Plaadi töötluses kasutatakse nii saagimist, puurimist, freesimist, lihvimist, painutamist kui poleerimist. Ilma liitekohtadeta pinna loomise saladus seisneb selles, et igale pinna värvile leidub temaga sama tooni liim, peale liimimist pind lihvitakse ja poleeritakse nii et ühenduskohta ei ole võimalik aimata. Liimimise ja kuumtöötlusega saab pinnale anda erinevaid kujusid. Servi ja kante saab töödelda ja viimistleda mitmel erineval moel, ümarast täisnurkseni.

PUHASTAMINE JA HOOLDAMINE

Kõigi komposiitmaterjalide hooldamine on lihtne, kuna materjal on erinevalt naturaalkivist mittepoorne ja ei reageeri hapete ega teiste tugevate ainetega. Kõik plekid on eemaldatavad lihtsamate puhastusvahendite ja vee abil. Aeg-ajalt on soovitav on kasutada abrasiivset puhastusainet, mis taastab materjali siidist sära. Poleerimine taastab tööpinna algse ilme.